Cheap flights Путешествия » Зустріти Новий рік на Закарпатті — це гарний відпочинок, як у зимовій казці

Зустріти Новий рік на Закарпатті — це гарний відпочинок, як у зимовій казці

Закарпатська область — один з екзотичних куточків України

Якщо ви шукаєте казкового відпочинку на Новий рік, тоді Закарпаття — це казка і навіть більше. Закарпаття без жодних вагань можна назвати екзотичним куточком України. Воно відрізняється від усього західноукраїнського регіону, хоча б з огляду на колоритну місцеву мову, кухню, традиції та ментальність мешканців.

Не кожен українець, навіть більше, не кожен мешканець здавалось би близьких до Закарпаття Львівщини чиІвано-Франківська зможе з легкістю його зрозуміти. А для гостей з віддалених куточків України — це загадка, яку ще треба розгадати.

Закарпаття — єдина територія України, яку від решти областей відділяють гори Карпати. Побувавши за свою історію під впливами Угорщини, Румунії, Чехо-Словаччини, цей регіон лише збагатив свою унікальність. Також не всі знають, що географічний центр Європи знаходиться саме у Закарпатті — поблизу селища Ділове.

Якщо вирушити на Закарпаття взимку, то неповторні краєвиди, засніжені вершини та серпантини, перевали, на яких відкриваються вражаючі панорами Карпат, не залишать вас байдужими.

Святвечір з монахами

Розпочати зимову подорож у Закарпаття варто з його столиці — Ужгорода. Це місто — одне з найбільш туристично привабливих у Західній Україні. До різдвяно-новорічних свят місто готується заздалегідь: вулиці прикрашають гірляндами, а ресторанчики, окрім традиційного, місцевого, готують різдвяне меню. Вулицями міста ходять вертепи, вуличні театри.

На Закарпатті можна провести незабутній Святвечір: святкові тури Закарпаттям пропонують розділити святу трапезу з монахами у Ракошинському чоловічому монастирі, що поблизу Мукачева.

Також у Мукачеві після різдвяних святкувань на вас чекатиме традиційний щорічний фестиваль вина.

В Ужгороді ще варто відвідати Шелестівську церковну синагогу (шедевр дерев’яної культової архітектури Закарпаття), а також Ужгородський замок, збудований на одному з вулканічних пагорбів на правому березі р. Уж. У Мукачеві ж варто оглянути замок Паланок, який визнано воєнно-архітектурною пам’яткою середньовіччя. Замок контролював торговельні шляхи через Верецький перевал — до Східної Європи. Зараз в замку розміщені історичний музей та картинна галерея.

Гори без лиж — не гори!

Після неповторних Ужгорода та Мукачева варто ознайомитись і з місцями для активного зимового відпочинку в Закарпатті. Найпопулярніші серед гірськолижних курортів цього регіону — Драгобрат і Красія, які постійно розвиваються і оновлюють як спортивну, так і туристичну інфраструктуру.

Драгобрат вважають найбільш високогірним гірськолижним курортом України. Драгобратська Долина розташована на висоті 1300-1400 м над рівнем моря на стику хвойних лісів і альпійської зони. Підковоподібне розташування гір Свидовецького хребта створює тут стабільне снігове покриття з листопада до травня.

З Драгобрату відкриваються казкові краєвиди найвищого масиву українських Карпат — Чорногори, видно вершини Говерли і Петроса, а крім того, найвищі хребти Горган — гір Добошанки та Синяка.

Гора Красія не обіцяє вам настільки екстремальних умов катання, як Драгобрат, однак ідеально підходить для сімейного активного відпочинку. Гора знаходиться у мальовничих Східних Капратах на кордоні зі Словаччиною.

Гарячий басейн… у мороз

Ще одною родзинкою зимового відпочинку у Закарпатті є… купання. Термальні джерела розташовані на півдні Закарпаття неподалік міста Берегово. Басейн з термальною кремнистою азотно-вуглекислою хлоридно-натрієвою водою високої мінералізації розташований на відкритому повітрі. Потрапляє вода сюди з гейзера півторакілометрової глибини. Температура води — близько 50 градусів С, проте в басейні вона трохи охолоджується. Але це не заважає зимовим купанням.

Крім того, у Берегово можна ознайомитись з угорською культурою в Україні. Тут розташований Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ, який готує найбільше в Україні угорських філологів. Також у місті зберігся римо-католицький костел ХІІ століття, Палац родини Бетленів (1629 р.), сьогодні це — музей Берегівщини, Палац комітатського суду.

Також популярними на Закарпатті є «купання» у чанах: великі посудини з мінеральними водами розігрівають на вогні до 40-50 градусів С. Такі цілющі чани можна знайти у багатьох населених пунктах Закарпаття.

Ліля Кузік


Нет комментариев на "Зустріти Новий рік на Закарпатті — це гарний відпочинок, як у зимовій казці"

Нет комментариев.

Оставить комментарий

Имя : 
Почта : 
Сайт : 
Комментарий: