Cheap flights Путешествия » В Ужгороді говорили про фестиваль мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат»

В Ужгороді говорили про фестиваль мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат»

В Закарпатті готуються до фестивалю мінеральної води

Учора, 17 липня, мас-медійники краю зустрілися в Ужгородському прес-клубі з головою сільради с. Поляна Іваном Дрогобецьким.

На зазіданні пан Іван розповів журналістам про проведення фестивалю мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат»,який відбудеться на Закарпатті 22 липня (на території між селами Поляна та Уклин).

За словами голови сільської ради с. Поляна, цей фестиваль на Свалявщині проходитиме вже в п’яте. Присвячений фест головній гордості району — цілющій мінеральній воді. На Закарпатті знаходиться більшість родовищ мінеральних вод нашої країни. Чомусь не усім відомо, що Свалявський район — один з найстаріших бальнеологічних курортів Європи.

На Срібній Землі, ряд родовищ є особливими, їх води відповідають типу Боржомі Арзні, Єсентуки і не поступаються відомим водам Польщі, Франції, Чехії. Вони є високоефективними і вагомими для лікування й профілактики захворювань органів травлення, серцево-судинної та периферійної нервової системи й опорно-рухового апарату.
- Ідея створення такого фестивалю виникла у нас ще 5 років тому. Пов’язана вона була із бажанням більш детальніше і ширше представити багатство нашого краю — мінеральну воду. Не є секретом, що Закарпаття є туристичним краєм. Більш ефективнішого розвитку туризму у нашому районі ми поки що не бачимо, — говорить Іван Дрогобецький.
Фестиваль мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат» традицією переріс із маленького сільського свята в обласний фестиваль. Його головним організатором є Закарпатська ОДА. Обласна державна адміністрація бере активну участь у підготовці фесту та допомагає у вирішенні багатьох організаційних питань.
- На сьогодні фестиваль, який проводиться у селі Поляна є одним із наймасовіших фестивалів на території Закарпатської області. Я можу впевнено сказати, що із кожним роком на свято приходить усе більше і більше гостей. Зазначу, що за останні три роки відпочиваючі приїздять до нас, саме у період проведення цього святкування. Цьогоріч, ми очікуємо до 20 тисяч гостей. Усі хто прийде на фестиваль, зможуть дізнатися від фахівців про властивості мінеральної води з кожної із свердловин, які є на Свалявщині. Ми, як організатори дуже хочемо, щоб на фестивалі були представлені усі мінеральні води Закарпаття. Але на жаль, деякі мінеральні заводи не відгукнулися на наше запрошення й не братимуть участі у фестивалі. У неділю, на святі будуть представлені в основному свалявські мінеральні води: «Поляна купель», «»Поляна квасова» та «Лужанська»- зазначає пан Іван.
У цьому році, усі хто буде представлений на фесті із Свалявського районну будуть розповідати про себе, а також показувати свою продукцію та популяризувати рекламні «брошурки» про готельні комплекси, які знаходяться на Свалявщині.
Гості фестивалю дізнаються, що мінеральні води Закарпаття різні за хімічним складом і лікувальними властивостями.
До прикладу із 207 родовищ, занесених до Кадастру мінвод України, 18.8% становлять мінеральні води нашого краю.
З досліджених 30 типів мінеральних вод 27 % складають вуглекислі хлоридні натрієві, 18% — вуглекислі гідрокарбонатно натрієві, 22% — вуглекислі хлоридно-гідрокарбонатні і гідрокарбонатно-хлоридні натрієві, 15% — вуглекислі гідрокарбонатні натрієво-кальцієві-магнієві металеві, по 6 відсотків — сульфідні, мішьякові та кремнієві.
Хочу сказати, що багато людей приїжджають до нас і не знають про те, що на території Закарпаття є не тільки до прикладу санаторій «Поляна», «Сонячне Закрпаття», але й набагато солідніших , дорожчих та комфортніші готелів, які можуть приймати гостей та навіть позмагатися із європейськими готелями. У минулому році було відкрито сучасний готель»Сольва». Комплекс Сольве розташований в 1,7 км від с.Поляна на території санаторію «Сонячне Закарпаття».
На мою думку він відповідає усім європейським стандартам та рівням. Але зауважу, що ціна на проживання у цьому готелі висока, якщо взяти у цілому за цінами по Закарпатті. За рівнем обслуговування та комфортом цей готель є найкращим серед усіх готелів краю, з гордістю розповідає голова сільради с. Поляна.
У цьому році на фестиваль мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат» буде представлена і джерельна вода. Її наберуть із різних «ключів». Усі бажаючі матимуть можливість скуштувати мінеральну воду Свалявщини та по рівняти її за смаком.
Щодо концертної програми свята, то її ізюминкою стануть виступи гурту С.К.А.Й. та виступ А. Матвійчука. Зазначу, що музиканти гурту С.К.А.Й, змінили заради фестивалю свою концертну програму — анулювали поїздку до Миколаєва. Також на фестивалі виступатимуть художні колективи Свалявського району.
До всього вищесказаного додам, що із бюджету села та із бюджету району кошти на фест не виділялися. Свято проводиться за спонсорські кошти, в основному за рахунок приватних підприємців. А кошторис свята «добігає» до півмільйона гривень. Із обласного бюджету виділено на фестиваль 10 тисяч гривень. Ці кошти призначені на інформаційні афіші.
Також можна сміливо сказати, що на фестивалі буде ще одна «золота родзинка» це вечірній феєрверк. Він буде найбільшим феєрверком, який бачили закарпатці та гості краю на різних фестах області. До того ж, цьогоріч у с. Поляна триватиме й Кубок Західного регіону серед піротехнічних клубів України. Після змагання усі учасники (члени піротехнічних клубів із Чернівців, Дрогобича, Закарпаття, Хмельницького, та інші) об’єднаються та влаштують спільний «вогняний» салют.

Додам, що на фестиваль окрім місцевих мешканців та гостей з інших сіл і міст України завітають консули сусідніх країн Угорщини, Словаччини , а також делегація із міста-побратима Поляни — Старої Любовні.
Незабули організатори цьогорічного фесту і про відпочинок та розваги дітей, які прийдуть у неділю із своїми батьками на свято. Для них буде працювати парк із різними атракціонами. Також будуть проводитися конкурси та караоке-шоу «Хочеш — співай», де усі бажаючі матимуть можливість заспівати свої улюблені пісні. А журі виберуть найкращих виконавців пісень на яких чекають гарні подарунки.
І на останок скажу, що завдяки мінеральній воді (тобто оздоровчим закладам, як діють на її базі) село Поляна має порядний річний бюджет — понад 4 млн грн.
У Поляні не працює тільки той, хто не хоче. А всі інші мають роботу. Щодня, 2 автобуси із Мукачева привозять людей на працю у наше село, говорить голова сільради с. Поляна Іван Дрогобецький.

Т. Горянка


Нет комментариев на "В Ужгороді говорили про фестиваль мінеральної води «Сила життя — у джерелах Карпат»"

Нет комментариев.

Оставить комментарий

Имя : 
Почта : 
Сайт : 
Комментарий: